Ќе има отпуштања, некои работат во четири смени, некаде работата не смее да прекине: Фактор дознава кои се клучните забелешки за „недела неработен ден“


Воведување на целосна забрана за работа во недела со исклучок на дејностите кои се поименично наведени, не оди во полза ниту на економските субјекти, ниту на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интегрален текст од прес конференција на Татјана Ристова Димова „ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува сите политички притисоци врз вработените, дискриминација и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска беше одржана прес конференција која беше свикана со цел КСС да изрази револт кон одредени институции и функционери, во делот на крајно нечовечкиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) бара да престанат притисоците кон членството што, како што велат, го вршат одредени институции и функционери заради ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Доколку во конечното решение се одлучиме трговските центри да работат во недела, тоа ќе биде под строго дефинирани критериуми, строго определено работно време, ...
| | веќе видена | слични

Најверојатно трговските центри ќе продолжт да работат и во недела, односно дека вработените во трговијата на мало ќе бидат исклучени од законското решение за ...
| | веќе видена | слични

Јагода Шахпаска, министерката за труд и социјална политика, денеска на промоција на Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на ...
| | веќе видена | слични

Има ли некој што се грижи за заштита на работничките права? Каде се синдикатите? Зошто ги нема во дебатите во кои се кршат копја околу одлуката недела да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 100 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 298 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има отпуштања, некои работат во четири смени, некаде работата не смее да прекине: Фактор дознава кои се клучните забелешки за „недела неработен ден“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: