Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?


4 копии

Денеска во Собранието треба да има втора средба на сите работни групи застапени во процесот Жан Моне. Треба да се договорат за собранискиот деловник. Меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија политичките партии продолжуваат да се борат и да се фалат со државните интереси, додека практично и ефективно работат на групни и партиски ...
| | веќе видена | слични

Академик Изет Зеќири во изјава за „Слободен печат“ оценува дека блокадата на работата на Собранието е недемократски процес и на штета на економијата и ...
| | веќе видена | слични

Веланд Рамадани, професор на Факултетот за бизнис и економија на Универзитет на Југоисточна Европа смета дека блокадата на работата на Собранието дополнително ...
| | веќе видена | слични

Партиите треба да бидат претпазливи особено за економските закони, бидејќи бизнисот чека помош како неопходна потреба за државата и нејзината економија, вели ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Ахмети, одоговрајќи на новинарско прашање на вечерашното одбечежување на 40-годишната од студентските демонстрации во Приштина, рече дека владејачкото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: