Оштетени штедачи: Еуростандард е пример за тоа како да ограбиш банка без испукан куршум

За разлика од класичните сценарија за грабеж на банка, во случајот со Еуростандард банка грабежот бил изведуван на многу мирен, елегантен и културен начин. Еве ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трифун Костовски денеска го обвини Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка дека се служи со манипулативни податоци во однос на бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трифун Костовски, сопственик на поранешната Еуростандард банка најавува покренување кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и сопственик на Еуростандард банката во стечај Трифун Костовски реагира на соопштението на граѓанското здружение составено од оштетените штедачи на ...
| | веќе видена | слични

Еден од сопствениците на пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски, најавува дека ќе покрене пријава за клевета против претседателот на Здружението на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Повеќе од јасно е дека ова Здружение на оштетени штедачи, кои велат дека ги има 3.000 оштетени семејства, се служат со манипулативни податоци. Согласно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целосно се согласуваме со претседателот Стево Пендаровски дека во нашата земја нема правда и дека законот за некого важи, а за некого воопшто не важи. Дека ...
| | веќе видена | слични

Од Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка целосно се согласуваат со претседателот Стево Пендаровски дека во нашата земја нема правда и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бизнисменот и главен акционер во пропадната „Еуростандард банка“ Трифун Костовски денеска побара оставка од членовите на Антикорупциска комисија, поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Еуростандард е пример за тоа како да ограбиш банка без испукан куршум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: