Кавадаречката модуларна болница повторно во функција

5 копии

Д-р Зора Љушеска-Трајческа(63) специјалист по физикална медицина и рехабилитација во охридската Специјална болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ ...
| | веќе видена | слични
11 копии

– Медицинскиот координатор на ковид – болницата во Арена во Белград, Предраг Богдановиќ денеска изјави дека построгите мерки во текот на изминатите три викенди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Oд денеска лекарите и здравствените работници се враќаат на работа и почнуваат со работа и прием на пациенти. Пациентите од целиот источен регион сега нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во инфективното одделение при Општата болница во Дебар за првпат, по неговото отворање на 11 ноември минатата година, нема хоспитализирани ковид пациенти. -Ова ...
| | веќе видена | слични

-Ова секако е повеќе од добра вест. Немаме пациент хоспитализиран во Инфективното одделение. Кога го отворивме имаше седум ковид пациенти а во одредени периоди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прилепската болница со четири ковид оддели, заедно со инфективното, се справува со бројот на хоспитализирани пациенти и очекува наскоро да завршат подготовките ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. март 2021 (InPress) – Согласно утврдениот распоред, од денеска здравствени работници од охридската Општа болница во Скопје ќе ја примат втората доза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавадаречката модуларна болница повторно во функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: