Четворица советници на СДСМ во Центар добиле општински пари, меѓу нив и синот на Фрчкоски

3 копии

Читам четири советници од актуелниот Совет на Општина Центар, земале пари за лечење за свој член од фамилија од буџетот на Општина Центар. Овие одлуки се ...
| | веќе видена | слични

Орце Ѓорѓиевски и останатите советници од ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода заедно со група ентузијасти и волонтери уредија игралиште во Пржино. -Веруваме дека Кисела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека во општина Кисела Вода градоначалникот нема спроведено ниту еден капитален проект. „Три ипол години сме општина без ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 224 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 439 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 214 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица советници на СДСМ во Центар добиле општински пари, меѓу нив и синот на Фрчкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: