Заев: Луѓето обично зборуваат на апликации, јас им велам ако, никој нема да се нафати да прави нешто за да лежи 12 години затвор


„Во борбата со корупцијата и криминалот важна е пораката од оној што е фатен на другите да не им текне да прават незаконски дејствија. Овие денови додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тимчо Муцунски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Утро со Златев“ на Радио Лидер, зборувајќи за последните случувања околу најавата на ...
| | веќе видена | слични

Институциите за борба против корупцијата треба да почнат вистински да се борат против високата корупција застапена во секоја пора на општеството, а за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 478 | | | веќе видена

Нашиот идентитет не е за преговори и никогаш нема да биде. Сé додека некој се обидува, а гледаме дека се обидува, македонскиот јазик и македонскиот идентитет ...
сите 753 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 518 | | | веќе видена

Голема грешка е Законот за легализација на дивоградбите и уште поголема членот 41. од тој закон со кој се запираат кривичните постапки против оние што беа ...
сите 117 | | | веќе видена

Палестинскиот премиер Мухамед Штајех изјави дека палестинскиот народ со силно единство им се спротивставува на израелските напади во окупираните Ал Кудс и ...
сите 381 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 170 | | | веќе видена

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него е детектиран нигериски сој на вирусот. - ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Луѓето обично зборуваат на апликации, јас им велам ако, никој нема да се нафати да прави нешто за да лежи 12 години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: