Париски „Либерасион“: И покрај напредокот, С. Македонија останува пред вратите на ЕУ


Париски „Либерасион“ во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. – Од 2017 година, оваа мала балканска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На петти март девет земји членки на ЕУ преку писмо побараа од шефот на дипломатијата на ЕУ да се врати западниот Балкан на агендата на Унијата во април откако ...
| | веќе видена | слични

На ниво на Западен Балкан, Оливер Вархеји, комесарот за проширување на ЕУ на панелот наречен „Одложени ветувања“ во рамки на Третиот економски форум во Тирана ...
| | веќе видена | слични

„Реформите честопати се одвиваат бавно, поради што некои земји на ЕУ ја доведоа во прашање суштината на целиот процес и затоа не се согласија да го забрзаат. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Динамичните внатрешни политички случувања во земјите од Западен Балкан, но и пандемијата, која дополнително ги влоши постоечките трендови, вклучувајќи ги и ...
| | веќе видена | слични

Подолг период ја слушавме фразата „да се смени името на Македонија е единствен услов за прием во ЕУ“, сега тој услов веќе не важи оти името и го сменија, па ...
| | веќе видена | слични

ЕУ да ги исполни ветувањата за Западен Балкан додека ние го европеизираме нашето општество за да ги постигнеме стандардите за нашите граѓани кои природно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Париски „Либерасион“: И покрај напредокот, С. Македонија останува пред вратите на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: