Во ковид-центрите во земјава се лекуваат вкупно 825 пациенти

5 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 604 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. На ...
| | веќе видена | слични

Во болниците во Македонија се лекуваат 1.040 болни од коронавирус и има речиси 370 празни болнички кревети, соопшти Министерството за здравство. Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 60 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

– Медицинскиот координатор на ковид – болницата во Арена во Белград, Предраг Богдановиќ денеска изјави дека построгите мерки во текот на изминатите три викенди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Oд денеска лекарите и здравствените работници се враќаат на работа и почнуваат со работа и прием на пациенти. Пациентите од целиот источен регион сега нема да ...
| | веќе видена | слични

Шеесет и шестгодишната д-р Зора Љушеска-Трајческа, специјалист по физикална медицина и рехабилитација во охридската Специјална болница за ортопедија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 99 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 250 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат вкупно 825 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: