Заев најави грчка инвестиција со канабис

Преку три нови проекти ќе се подобрува енергетската ефикасност и ќе се намали енергетската сиромаштија во општината Карпош. Локалната самоуправа потпиша ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија ќе инвестира околу 140 милиони евра во терминал за течен гас и гасна централа во Александрополис, Грција. Во терминалот нашата држава е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот во Александрополис, Грција, кој предвидува изградба на терминал за гас и гасна централа има европско значење. Компанијата Гастрејд, која е главна во ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија вложува во меѓународните проекти Терминал на течен природен гас Александропулос и Гасна централа Александропулос. Повеќе нема да бидеме ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ја повика Владата во двата инвестициски проекти со учество во изградбата на гасниот терминал и гасната централа во Александропулос, бидејќи според ...
| | веќе видена | слични

На повидок е ново уништување на енергетиката во Македонија – предупредува опозициската ВМРО-ДПМНЕ по најавата на Владата дека ќе инвестира во енергетски ...
| | веќе видена | слични

НЕЗНАЕЊЕ ИЛИ НАМЕРА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ЕНЕРГЕТИКАТА ВО МАКЕДОНИЈА На повидок е ново уништување на енергетиката во Македонија! Најавата на Владата за инвестирање ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе инвестира близу 150 милиони евра во гасна централа и Терминал на течен природен гас во Александропулос Грција. Со влогот ЕСМ ќе се стекне со 25 ...
| | веќе видена | слични

Македонија ќе учествува во изградбата на терминал и гасна центра за течен природен гас Александропулос. Вложувањето е дел од проектот за воспоставување нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 210 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

По Трајче Заев, кој се огласи преку фејсбук дури од Дубаи за да демантра дека возачот и комбето со запленетата дрога се на негова фирма, се огласи и СДСМ. Тие ...
сите 239 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Потпрестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот фејсбук профил побара оставка од Заев и Филипче и објави видео на кое се гледа дека тие денеска ...
сите 228 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави грчка инвестиција со канабис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: