ФИЛИПЧЕ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ГИ ПРЕЧЕКАА РУСКИТЕ ВАКЦИНИ - спутник В е нова надеж, се разговара и за другите количини

На скопскиот аеродром пристигнаа првите 3.000 дози од руската вакцина Спутник В. Вакцините ги презеде возилото на Здравствен дом, каде од среда ќе почне ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ги повика здравствените работници од Косово да се вакцинираат против коронавирусот во севернот албански град Кукс, кој е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на Европската комисија Франс Тимерманс призна дека Европската Унија направила грешки во осмислувањето на стратегијата за вакцинирање против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Албанија денеска почна вакцинацијата на просветните работници со вакцини на АстраЗенека, обезбедени од Владата преку механизмот Ковакс, кои прстигнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на Европската Комисија Франс Тимерманс призна дека Европската Унија направила грешки во изготвувањето на стратегијата за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа на аеродромот во Тирана пристигнале 38.000 вакцини против Ковид-19 преку програмата КОВАКС, со што Албанија стана првата земја од Западен Балкан која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици (ДЕА) по акциите „Двојник“ и „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, ...
сите 308 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИЛИПЧЕ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ГИ ПРЕЧЕКАА РУСКИТЕ ВАКЦИНИ - спутник В е нова надеж, се разговара и за другите количини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: