Во ковид-центрите во земјава се лекуваат вкупно 825 пациенти

Градската општа болница „8 Септеври“ веќе цела година ги третира пациентите заразени со Ковид-19, а најчесто и пацеинтите со најтешка клиничка слика, а додека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Медицинскиот координатор на ковид – болницата во Арена во Белград, Предраг Богдановиќ денеска изјави дека построгите мерки во текот на изминатите три викенди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повторно пламнуваат бројките на заболени од ковид 19. Метрополата e жариште. 5.695 е бројката на активни случаи со коронавирус во Скопје. Прилеп, Куманово, ...
| | веќе видена | слични

Новиот бран на коронавирусот направи сериозен притисок врз болниците. Во ковид- центрите низ државава се хосптализирани повеќе од 1.000 пациенти. Најголем дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во инфективното одделение при Општата болница во Дебар за првпат, по неговото отворање на 11 ноември минатата година, нема хоспитализирани ковид пациенти. -Ова ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 587 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат вкупно 825 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: