Николовски: Антикорупциска година, но и подадена рака на ВМРО-ДПМНЕ за заедничка борба против корупцијата


Владата најави дека оваа година ќе биде антокорупциска и дека влегува во бескомпромисна борба против корупцијата и криминалот на сите нивоа и токму поради. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интегрален текст од прес конференција на Татјана Ристова Димова „ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува сите политички притисоци врз вработените, дискриминација и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска беше одржана прес конференција која беше свикана со цел КСС да изрази револт кон одредени институции и функционери, во делот на крајно нечовечкиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) бара да престанат притисоците кон членството што, како што велат, го вршат одредени институции и функционери заради ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во државата е се полоша од ден на ден во секое поле. Пред само неколку недели и Извештајот на Транспаренси Интернешнл го потврди тоа каде се гледа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

СДСМ е очајна па удира по младите, денеска власта на Заев без никакво образложение ги држеше во полициска станица повеќе членови на Унијата на млади сили во ...
| | веќе видена | слични

Во недостиг на проекти, на подобрување на стандардот на македонскиот земјоделец Зоран Атанасов кој до вчера беше директор на Агенција за храна и ветеринарство, ...
| | веќе видена | слични

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ не побарала рака за доброто на граѓаните, туку дека тие барале рака за излез од глупостите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 621 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а ...
сите 345 | | | веќе видена

Руската амбасада во Америка соопшти дека нејзиниот амбасадор Анатолиј Антонов се вратил во Вашингтон, откако беше повлечен на консултации во Москва пред три ...
сите 277 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 194 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски по денешната посета на Општина Гази Баба на новинарско прашање зошто нема обрасци за лични документи и ...
сите 182 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Антикорупциска година, но и подадена рака на ВМРО-ДПМНЕ за заедничка борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: