СДСМ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од блокади и да се престројат на страната на граѓаните


Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во текот на изминатите 12 месеци, кога нашата држава и целиот свет се бори со пандемијата, граѓаните видоа силна посветеност на Владата, институциите и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката на СДСМ Даниела Маркоска осврнувајќи се на состојбата со коронавирусот во државата рече дека владата била силно посветена во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Маркоска, во своето денешно обраќање ја обвини опозициската ВМРО ДПМНЕ за нанесување штета на здравствениот систем , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За целиот овој период граѓаните видоа силна посветеност на Владата, на инситуциите и здравствениот систем во борбата против коронавирусот.  Но, за истиот ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Даниела Маркоска, пратеничка на СДСМ „Една година светот и државата се соочуваат со пандемија од коронавирусот. За целиот овој период ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ, наместо против коронавирусот ја продолжува секојдневната битка против опозицијата. Сооопштенијата катаден им се идентични и честопати ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 514 | | | веќе видена

Бурен политички викенд Најголемите политички партии во земјата, преку прес-конференции, соопштенија и изјави од партиски функционери, изминатиов викенд си ...
сите 455 | | | веќе видена

Во спортската сала А1 Арена „Борис Трајковски“ денеска почна вакцинацијата на новинарите и медиумските работници. Во оваа прва фаза, како што изјави ...
сите 426 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на состанок на Кризниот штаб како предлог е прифатено да се направи измена на Законот здравствена ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од блокади и да се престројат на страната на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: