Во првите два месеца од 2021 година Кина го зголеми извозот за 60,6 проценти


Туризмот го чека уште една лоша година. Бројот на туристи во јануари во споредба со истиот месец лани намален за 50 проценти, објави статистика. Oгромен пад ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Според главните индустриски групи, вкупниот промет во индустријата во јануари 2021 година, во однос на јануари 2020 година, бележи пораст кај Интермедијарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прометот во индустријата, вкупно, во јануари годинава, во однос на јануари 2020 година, е намален за 4,4 проценти, објави денеска Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Од градежни материјали, паметни телефони и компјутери, облека и патики, па се до сувернири и чепкалки за заби, се дел од палетата производи кои се увезуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 204 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 35 | | | веќе видена

Со драстичен пад на побарувачката и финансиски проблеми, се соочуваат македонските занаетчии. Во услови на КОВИД-криза, како што наведуваат, се трудат да го ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во првите два месеца од 2021 година Кина го зголеми извозот за 60,6 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: