Првата порака на Твитер на продажба, луѓето не жалат пари


Аукциската куќа „Christie’s“ соопшти дека на аукција бил продаден првиот дигитален колаж од уметникот по име „Бипл“, за скоро 70 милиони долари – сума повисока ...
| | веќе видена | слични

Дигиталното дело на американскиот уметник Мајк Винкелман, аукциската куќа "Кристис" го продала за 69,3 милиони долари, што е рекорд кој сведочи за револуцијата ...
| | веќе видена | слични

Аукциската куќа „Кристи“ соопшти дека успешно продале дигитален колаж на артистот наречен „Бипл“ за скоро 70 милиони долари, повеќе пари од многу физички ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата порака на Твитер на продажба, луѓето не жалат пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: