Мицкоски до власта: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска потсети на проектоте кои во 2019 година ги најавуваше заев а се уште не се реализирани. #ДаНеСеЗаборави ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил објави видео со две различни изјави на Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски дадена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-И тогаш кога мислиш дека го допреле дното, тие те убедуваат дека можат да копаат уште подлабоко. Каков крај. Оставки неспособни, оставки! – коментира лидерот ...
| | веќе видена | слични

Не смееме никогаш да го заборавиме плачот, тагата и страдањето на овие семејства, голготата низ која поминале никогаш да не се повтори!, порача лидерот на ВМРО ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Лидер, макар бил и на растурена партија каква што е ВМРО-ДПМНЕ треба да се стреми да биде најпопуларен политичар, не најпопуларен пациент во државата“, напиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 101 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 103 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до власта: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: