Модуларната болница почна со прием на пациенти, вкупно 795 хоспитализирани во државата

Новиот замав на Ковид 19 повторно ја отвори Модуларната болница во Скопје. Од изутрината се зафатени првите два болнички кревета, а според директорката на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Новиот бран на коронавирусот направи сериозен притисок врз болниците. Во ковид- центрите низ државава се хосптализирани повеќе од 1.000 пациенти. Најголем дел ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 112.646, бројката на оздравени пациенти е 97.687, на починати ...
| | веќе видена | слични

Во инфективното одделение при Општата болница во Дебар за првпат, по неговото отворање на 11 ноември минатата година, нема хоспитализирани ковид пациенти. -Ова ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 587 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модуларната болница почна со прием на пациенти, вкупно 795 хоспитализирани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: