Мисајловски: Ќе ги победиме сите заедно на купче


2 копии

Граѓаните забележуваат стагнација на секое поле во државата. Ова е заклучокот од средбата на тим од ВМРО-ДПМНЕ предводен од потпретседателот Владо Мисајловски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денеска сме тука во Гази Баба заедно со пратеничката Дафина Стојаноска, со Жаклина Пешевска исто така пратеничката од Гази Баба, со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. при денешната посета во општина Гази Баба зборуваше за веста дека Европската Унија одлучила да не додели ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска ќе оствари средба со граѓани во Општина Гази Баба. Во 12:15 часот ќе оствари средба со здравствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту има членство во ЕУ, ниту бесплатно здравство, ниту вакцини!!! Има само една криминална Влада, а набрзо ниту неа ќе ја нема!!! - пишува потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имајќи ги предвид сите претходни програми низ годините, овогодинешната Програма на министерството за култура навидум изгледа за нескандалозна, но кога ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта има за цел да ги уништи националните институции со поставување на директори кои се спортисти и немаат врска со култура, вели претседателот на Комисија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од новиот Закон за култура се брише македонскиот јазик, открива пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Велика Стојкова Серафимовска во „Што не е јасно“ на Алфа Телевизија ...
| | веќе видена | слични

Oвогодинешната програма на Mинистерството за култура е најскандалозната програма, изјави пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Велика Стојкова Серафимовска во „Што не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 84 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Ќе ги победиме сите заедно на купче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: