Бизнисот предупредува за опасностите од новиот бран на вирусот

„Сто дена работа на новата и прва „експертско-демократска и апостолска“ Влада што ја имала Црна Гора, завршуваат. Во претходниот период, Владата работеше многу ...
| | веќе видена | слични

Австралиецот со македонско потекло, Џон Јоновски , инаку некогашен советник во владите на Бучковски и на Груевски, во интервју за „Локално“ открива каков совет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За туризмот 2020 беше катастрофална година. Но, една земја успеа да се искачи на скалата на популарност кога станува збор за туристички посети: Мексико го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наместо во самоизолација, две лица биле затекнати на скопскиот аеродром. Како што информираат од полицијата, станува збор за А.Е.(25) и Б.Е.(26), двајцата од ...
сите 102 | | | веќе видена

СВР Струмица поднела кривична пријава против три лица од струмичкото село Банско за организирање на свадбена веселба во време на пандемија, соопшти денеска ...
сите 133 | | | веќе видена

На корисиниците на социјалните мрежи денеска вниманието им го привлече објава која раскажува за една неверојатна голгота, на неколку лица, меѓу кои и ...
сите 80 | | | веќе видена

Враќање во функција на бројот 112 најавува Стојанче Ангелов кој е на чело на Центарот за управување со кризи, откако се случи трагедијата со овчарот кој ...
сите 121 | | | веќе видена

Министрите за здравство на земјите членки на ЕУ не договорија заеднички пристап кон вакцината АстраЗенека, без оглед на повиците за координација од Брисел ...
сите 372 | | | веќе видена

Со 12.100 вакцинирани граѓани со првата доза, што опфаќа само 0,7 отсто од населението, Македонија е меѓу земјте чии процес на вакцинација е многу послаб и ...
сите 395 | | | веќе видена

Дали по скандалот со нелегално издавање на пасоши на 214 светски криминалци ќе го поддржиме нашиот предлог-закон за државјанство на обичните граѓани, прашуваат ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот предупредува за опасностите од новиот бран на вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: