Состојбата во Гевгелија со Ковид-19 аларматна - се бара легло повеќе во модуларната болница

Аларамнта станува ситуацијата со ковид-19 во Гевелија. За десетина дена регистрирани се над 200 новозаболени што значително го зголеми притисокот врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во инфективното одделение при Општата болница во Дебар за првпат, по неговото отворање на 11 ноември минатата година, нема хоспитализирани ковид пациенти. -Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 587 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични

-Ова секако е повеќе од добра вест. Немаме пациент хоспитализиран во Инфективното одделение. Кога го отворивме имаше седум ковид пациенти а во одредени периоди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава надмина 1 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во главниот град и останатите инфективни одделенија, вкупно се лекуваат 1015 пациенти позитивни или сомнителни на Ковид 19, додека слободни се 350 болнички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Секој нормален човек гледа дека паролата „Нема правда, нема мир“ била гола флоскула. Вчера или завчера, кога им беше петгодишнината од Шарена револуција, ...
сите 61 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата во Гевгелија со Ковид-19 аларматна - се бара легло повеќе во модуларната болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: