СДСМ: За внатрепартиски интереси Мицкоски кочи важни државни процеси, затоа постојано е поразуван од граѓаните


Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката на СДСМ Даниела Маркоска осврнувајќи се на состојбата со коронавирусот во државата рече дека владата била силно посветена во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Маркоска, во своето денешно обраќање ја обвини опозициската ВМРО ДПМНЕ за нанесување штета на здравствениот систем , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За целиот овој период граѓаните видоа силна посветеност на Владата, на инситуциите и здравствениот систем во борбата против коронавирусот.  Но, за истиот ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Даниела Маркоска, пратеничка на СДСМ „Една година светот и државата се соочуваат со пандемија од коронавирусот. За целиот овој период ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ, наместо против коронавирусот ја продолжува секојдневната битка против опозицијата. Сооопштенијата катаден им се идентични и честопати ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Владејачката СДСМ во своето соопштение посочува дека на ВМРО ДПМНЕ најспрво им пречеше спората набавка на вакцините, а сега брзањето. Велат, на партијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема дно што ВМРО-ДПМНЕ нема да го пробие во неговите деструкции со кои сака да му наштети на здравствениот систем и да го нарушат јавното здравје. Денешните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 99 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 250 | | | веќе видена

Во гостување на емисијата „Студио 10“, медицинскиот техничар Денис Јанкуловски - Космонаутко, истакна дека вакцинацијата е од голема важност за народот да може ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: За внатрепартиски интереси Мицкоски кочи важни државни процеси, затоа постојано е поразуван од граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: