Дашо: Во Албанија има многу повеќе смртни случаи од официјалните бројки

Експертот од албанското јавно здравство, Ерион Дашо, бара зајакнување на антиковид мерките и пти тоа ја обвини Владата дека манипулира со бројката на смртните ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 112.107, бројката на оздравени пациенти е 97.166, на починати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска е забележан нов скок на бројот на заболени и на починати лица. Регистрирани се 1031 случај на Ковид 19 од направени 4.373 тестирања ,а починати се 20 ...
| | веќе видена | слични

Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови осум смртни случаи и 578 новозаболени од Ковид-19, со што бројката на жртви на пандемијата достигна до ...
| | веќе видена | слични

Нови 1031 случај на Ковид 19 од направени 4.373 тестирања се регистрирани во последните 24 часа. Од нив, речиси половина се во Скопје – 492. Починати се 20 ...
| | веќе видена | слични

Во соседна Србија во последното деноноќие се регистрирани 4092 нови случаи на ковид-19, а починале 24 лица. Во последните 24 часа во Србија тестирани се ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска во последните 24 часа се регистрирани нови 823 позитивни случаи со ковид-19, а починаа 23 лица, пренесуваат тамошните медиуми. Бројот на активни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 84 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Честитка од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод почеток на светиот месец Рамазан Скопје, 13 април 2021 Почитувани граѓани на Република ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дашо: Во Албанија има многу повеќе смртни случаи од официјалните бројки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: