Видео-компилација за восхит: Руското шоу на „летечкиот Вајли“

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ продолжува со одличните партии за својот Хувентуд. Хувентуд во 26. коло од шпанската АЦБ лига ...
| | веќе видена | слични

Со последните три одиграни натпревари заврши групната фаза од Еврокупот. Сега останува да се доигра онаа елиминациската – четвртфиналето, полуфиналето и ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Хувентуд за која игра македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ, вечерва извојува победа на гости кај француски Нантер од 95-88 во клучниот меч за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од направени 3.680 ...
сите 390 | | | веќе видена

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 400 | | | веќе видена

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија на ЕУ усвоена минатата година, јави ...
сите 458 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 60 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видео-компилација за восхит: Руското шоу на „летечкиот Вајли“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: