Панорама / Европски рекордери во дебелина

3 копии

Земјотрес со јачина од 2,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во 05,10 часот кај Зеница. Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар објави ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии
4 копии

Земјотрес со магнитуда од 3 степени по рихтер точно на полноќ регистриран е во Македонија. Според податоците на ЕСМЦ, епицентарот е кај во близна на Дебарско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјотресите кои го погодија синоќа Мавровскиот регион предизвикаа заматување на водата, поради што препорачуваме да не се користи за пиење, објави Јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

26 возила од Маврово биле пропуштени за време на полициски час да се вратат дома поради земјотресите. 26 возила на викендаши од Маврово за време на полицискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 262 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

На ВМРО-ДПМНЕ не му е важно ниту здравјето на граѓаните, ниту му е грижа за здравствениот сектор и здравствените рабптници. На ВМРО-ДПМНЕ му е битно само да ...
сите 260 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама / Европски рекордери во дебелина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: