СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНИРАЊЕТО СО РУСКАТА ВАКЦИНА - министерот Филипче оптимист


Во вчерашното гостување на Сител ТВ во Дневникот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека во недела се очекува да пристигнат првите количини од ...
| | веќе видена | слични

Попладнево, министерството за здравство остро ги демантираше сите објави на лажни документи кои како што велат, опозицијата и медиумите блиски до нив ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Албанија денеска почна вакцинацијата на просветните работници со вакцини на АстраЗенека, обезбедени од Владата преку механизмот Ковакс, кои прстигнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Северна Македонија досега пристигнаа осум илјади вакцини Фајзер и три илјади Спутник V, со првите се вакцинираат и ревакцинираат здравствените работници, а ...
| | веќе видена | слични

Власта и медиумите блиски до неа продолжуваат со „розовата слика“ дека „вакцинацијата во нашата земја тече без проблеми“ со вакцините кои ќе стигнат „ако не ...
| | веќе видена | слични

 Властите најавуваат дека кон крајот на месецот ќе пристигнат поголеми количини, а во меѓувреме завчера на меѓународниот аеродром во Албанија пристигнаа 38 400 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство категорично ги демантира и осудува пласирањата на лажните документи кои опозицијата и медиуми блиски до нив ги прикажуваат дека се ...
| | веќе видена | слични

Нови обвинувања за провизии за кинески вакцини адресирани од опзициската вмро дпмне до власта. Со документ во рака - од опозицискат партија тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучедот на премиерот Зоран Заев, чие име го споменуваат од ВМРО-ДПМНЕ поврзано со заплената на марихуаната во вредност од 800.000 евра, на ...
сите 368 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Заев и Филипче откако вчера беа со мотори во Крушево денеска се во Пештани. Вчера во македонските медиуми беа објавени фотографии од свитата, друштвото на ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата најостро ги демантира, како што велат оттаму, лагите на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „Заев и Спасовски делеле македонски пасоши на ...
сите 55 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНИРАЊЕТО СО РУСКАТА ВАКЦИНА - министерот Филипче оптимист

Од:
До кого (е-маил):
Порака: