ЗАЕВ: Некои земји може да си дозволат да го одложат, но кај нас пописот е почнат и нема запирање


Првата фаза од пописот се одвива тековно, согласно со пропишаните безбедносни протоколи и според властите и надлежните институции, нема причина тој да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доколку постојат услови, треба да се користи секоја можност за попишување во двор, на тераса, веранда, со задолжително носење на заштитна маска (КН95) и ...
| | веќе видена | слични

Ова го содржи Протоколот за превентивни мерки при спроведување на Пописот на населението, домаќинствата и становите 2021 година, кој беше усвоен од Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ако на почетокот дневно се самопопишувале по 8000 лица, сега бројката е намалена на 2.500 граѓани кои живеат во странство Околу 50 илјади лица од дијаспората ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спроведувањето на пописот ќе се врши на терен со попишувачи кои треба да влезат во секое домаќинство, што значи дека физичките контакти се неминовни. Во такви ...
| | веќе видена | слични

Задолжителна заштитна маска, редовна дезинфекција на рацете и каљачи на обувките на попишувачите при влегување во домовите, се дел од превентивните мерки кои ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со пандемијата на корона секојдневно се влошува, во земјава нема вакцини, а не се знае кога ќе започне вакцинацијата на населението, и во моментов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучед на македонскиот премиер со демант на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за негова, наводна поврзаност со уапсените во акцијата на МВР за ...
сите 206 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 474 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 486 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 245 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ: Некои земји може да си дозволат да го одложат, но кај нас пописот е почнат и нема запирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: