ЗА МАКЕДОНСКИТЕ РАБОТИ: За правата на Македонците во Бугарија не отвораат уста, а за Бугарите во Македонија (ќе) отвораат и Устав


Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
| | веќе видена | слични

Драги Ѓорѓиев и Петар Тодорв од мешовитиот македонско-бугарски комитет за историски прашања велат дека доколку една од страните на комисијата на крајот ...
| | веќе видена | слични

Изминативе недели, во македонската јавност се појавија неколку предлози или идеи како да се реши проблемот со Република Бугарија. Последната рунда на нудење ...
| | веќе видена | слични

Бугарија покажува груба сила кон Македонија со меѓународно најслаба позиција од сите нејзини соседи и има двојни стандарди во однесувањето кон Скопје и кон ...
| | веќе видена | слични

Бугарија покажува груба сила кон Македонија и има двојни стандарди во однесувањето кон Скопје и кон другите земји во регионот, оценува аналитичарот Жарко ...
| | веќе видена | слични

Во врска со написот „Копчињата на униформите ја распуштија македонската гарда?!“, објавен на 8 март, со реакција се јави Министерството за одбрана, од каде што ...
| | веќе видена | слични

Одредени сигнали кои ги даваат некои членки на Европската унија, но и Брисел, влеваат оптимизам дека е можно да се реши спорот со Бугарија, вели поранешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје информира дека во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а ...
сите 260 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 447 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 15 | | | веќе видена

Шест лица се приведени во вчерашната акција на полицијата во која беa запленети 200 килограми марихуана, во вредност од над 800.000 евра. Меѓу приведените ...
сите 120 | | | веќе видена

Под мотото „Да го измиеме срамот на Филипче и Заев“ денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ по четврти пат протестираше пред Министерството за здравство и побара ...
сите 259 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА МАКЕДОНСКИТЕ РАБОТИ: За правата на Македонците во Бугарија не отвораат уста, а за Бугарите во Македонија (ќе) отвораат и Устав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: