Исплатени 23,5 милиони евра од „КОВИД 3”, досега одобрени 2.122 корисници кои имаат 16.009 вработени


Од бескаматната кредитна линија со грант компонента „КОВИД 3”, која се реализира со финансиска поддршка од ЕУ преку активноста ЕУ за Отпорност од ИПА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, ги повика сите микро и мали компании, занаетчии и жени претприемачи да ја искористат финансиската поддршка што им ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за економија објави три јавни повици во рамки на Програмата за конкурентност и иновации и претприемништво (КИП) за 2021 година наменети за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за економија објави јавни повици за субвенционирање на микро и мали претпријатија, за финансиска поддршка на женско претприемништво и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Поддршката за бизнис заедницата ќе продолжи, заинтересираните компании да аплицираат и да ги искористат мерките кои се објавени од Министерството за економија, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев со неколкумина министри од кабинетот, во придружба на претставници на Ист Гејт Мол, го посетија најголемиот трговски центар во регионот, ...
| | веќе видена | слични

Скопје есенва ќе го добие најголемиот трговски центар во земјава и во регионот, „Ист гејт мол“, кој на 160.000 метри квадратни, на граѓаните ќе им понуди околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатени 23,5 милиони евра од „КОВИД 3”, досега одобрени 2.122 корисници кои имаат 16.009 вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: