Повеќе од 100 земји во светот се презадолжени

Домашните експерти укажуваат дека како земја располагаме со домашен нискоквалитетен јаглен од 30 до 50 милиони тони што може да снабдуваат до два блока во ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на институтот „Бостон консалтинг груп“, поврзани со темата за глобалниот пазар на трудот, Канада и Германија во 2020 година станале двете ...
| | веќе видена | слични

Плановите за закрепнување на големите економии од Ковид-19 во голема мерка не се „зелени“, а светот е на пат да инвестира милијарди долари во зајакнувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влијателната организација Европска Иницијатива за Стабилност (ЕСИ) предлага нов план за Западен Балкан кој треба да биде практичен чекор напред во четири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 100 земји во светот се презадолжени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: