„Фајнанс тинк“: Хотелиерството едно од најпогодените од кризата

3 копии

Народната банка постојано работи на усвојување на најдобрите практики и стандарди коишто сѐ повеќе ја приближуваат до Европскиот систем на централни банки. ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 54 илјади активни и пасивни невработени имаат уште десетина дена да се пријават во Агенцијата за вработување или ќе бидат избришани од евиденцијата. Тие ...
| | веќе видена | слични

По нашиот последен состанок во октомври следеа тешки месеци со нов бран на Ковид-19 и нови мутации на вирусот што ги направи работите уште покомплицирани и ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Долгорочната невработеност во 2021 година во четирите најголеми економии во еврозоната се очекува да порасне за 38 проценти над нивото пред Ковид-19, пред да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Eurobarometer“ спроведе истражување меѓу граѓаните на ЕУ за тоа што тие сметаат дека е најважното прашање за иднината на Европа. Според истражувањето, ...
| | веќе видена | слични

Финансискиот систем успешно им одговори на минатогодишните предизвици од коронакризата. Високите регулаторни барања во периодот пред појавата на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични

Бизнисмените не веруваат дека некакво подобрување на состојбите и заживување на економската активност ќе има во следните месеци не само во земјава, туку и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајнанс тинк“: Хотелиерството едно од најпогодените од кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: