Во Прилеп зголемени контролите на Трудовата инспекција, а прекршувањето на работничките права се исти

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Безрезерво треба да се поддржи руралната жена да ги користи поддршката и можностите за развој на земјоделските стопанства на кои е носител, ама и сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради пандемијата и губењето на традиционалните пазари дигиталната платформа „Домашно.мк“, креирана од ЛАГ АГРО ЛИДЕР, а за помош на земјоделците, станува нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 434 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп зголемени контролите на Трудовата инспекција, а прекршувањето на работничките права се исти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: