ВМРО-ДПМНЕ: Филипче не може да избегне одговорност

Доктор Горан Кунгуловски од Клиниката „Жан Митрев“ на својот Фејсбук го сподели искуството откако ја прими вакцината на „Фајзер“ . Пред точно 15 дена ја примив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси сите кои се пријавија за вакцинација во Србија, веќе се вакцинирани. Но три четвртини од полнолетното население во земјата се нема пријавено за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради недоволниот број на вакцини против Ковид-19 кои пристигнаа, само се зголеми незадоволството кај здравствените работници кон министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

На ден се вакцинираат од 250 до 350 лица. Вакцинацијата оди добро и се спроведува во пунктот во Здравствениот дом – Скопје и во таа смисла сметам дека сите ...
| | веќе видена | слични

Во меѓувреме, тече вакцинацијата во поликлиниките „Букурешт“ и „Јане Сандански“ со вакцините „Фајзер“ и со „Спутник В“, и тоа засега само на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека до крајот на март треба да пристигнат вакцините од „Фајзер“ и „Астра Зенека“. До крајот на март ќе стигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче не може да избегне одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: