Филипче: Следната недела ќе одлучуваме дали се потребни дополнителни рестриктивни мерки


Во денешното гостување на Телевизија Сител министерот за здравство рече дека во текот на наредната недела ќе се дискутира дали има потреба за дополнителни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повозрасните беровчани генерално ги почитуваат мерките за заштита од ковид-19, за разлика од помладите кои не носат маски. Ова е ставот на дел од анкетираните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Македонија во моментот се наоѓа во ковид агонија и вакцинална депресија. Надлежните во изминатиот период во неколку наврати многу грубо и неодговорно ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните со денови ги носат маските за еднократна употреба, и признаваат дека секој ден не можат да си дозволат да купуваат нови маски. Но, со тоа се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во 22 часот, втора ноќ по ред, почна полицискиот час кој ќе трае до 05 часот изутрина. Во овој временски период движењето е ограничено. Од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Следната недела ќе одлучуваме дали се потребни дополнителни рестриктивни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: