Прилеп: Зачестија трудовите инспекции, а состојбата со кршењето на работнички права не се менува

2 копии

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
| | веќе видена | слични

Ако ги разгледате фотографиите на официјалната фејсбук страница на средното општинско училиште „Гоце Делчев“ во Валандово ќе видите како средношколците ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради пандемијата и губењето на традиционалните пазари дигиталната платформа „Домашно.мк“, креирана од ЛАГ АГРО ЛИДЕР, а за помош на земјоделците, станува нов ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилеп: Зачестија трудовите инспекции, а состојбата со кршењето на работнички права не се менува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: