Модуларната болница повторно прима пациенти, во недела се очекува по ДХЛ да стасаат првите 3000 набавени вакцини


Новиот бран на коронавирусот ги полни болничките капацитети. Драстичниот број на новозаболени од Ковид-19, повторно ја отвори модуларната болница кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

На ден се вакцинираат од 250 до 350 лица. Вакцинацијата оди добро и се спроведува во пунктот во Здравствениот дом – Скопје и во таа смисла сметам дека сите ...
| | веќе видена | слични

Во меѓувреме, тече вакцинацијата во поликлиниките „Букурешт“ и „Јане Сандански“ со вакцините „Фајзер“ и со „Спутник В“, и тоа засега само на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека до крајот на март треба да пристигнат вакцините од „Фајзер“ и „Астра Зенека“. До крајот на март ќе стигнат ...
| | веќе видена | слични

Вакцините во Македонија никако да стигнат, а премиерот Зоран Заев завчера рече дека се јавувал и во британската тајна служба МИ6 да бара да му помогнат. Можеби ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога кај нас бројот на вакцини може да се изброи на прсти, а истовремено заинтересираноста кај граѓаните за примање на вакцината против корона ...
| | веќе видена | слични

Апелите на здравствените работници кои денеска ја стартуваа вакцинацијата со руската „Спутник“ се доволна порака до властите дека вакцини очајно им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модуларната болница повторно прима пациенти, во недела се очекува по ДХЛ да стасаат првите 3000 набавени вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: