(Видео) Заев: Повеќе од 30 проценти од произведената енергија е од обновливи извори


5 копии

Триесет проценти од произведената енергија е од обновливи извори на енергија и тука сме блиску до европскиот просек, истакна премиерот Зоран Заев. „Со ...
| | веќе видена | слични

Домашните експерти укажуваат дека како земја располагаме со домашен нискоквалитетен јаглен од 30 до 50 милиони тони што може да снабдуваат до два блока во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Карбинци Јордан Насев изјави дека 20 отсто од парите ќе одат во државната каса, додека со остантите 24 милиони денари Општината ќе ...
| | веќе видена | слични

Енергетската ефикасност е една од приоритетните локални политики за заштита на животната средина во Кочани, и како резултат на реализираните проекти, над една ...
| | веќе видена | слични

Листата на корисници на субвенции од државата за покривање на дел од трошоците за електрична енергија, потребно е да се прошири и во неа да бидат вклучени и ...
| | веќе видена | слични

480 000 евра инкасира малата рурална општина Карбинци од продажба на 80 000 метри квадратни градежно земјиште. 20 % од средствата се трансферираат во државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, преку социјалните мрежи најави дека на денешната седница на владата на дневен ред ќе бидат измените на Законот за ...
сите 80 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев: Повеќе од 30 проценти од произведената енергија е од обновливи извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: