Панорама / Папочна врска

7 копии
8 копии

Министерката за надворешни работи и дијаспора во Владата во заминување на Косово, Мелиза Харадинај-Стубла поднесе денеска оставка од функцијата, откако во ...
| | веќе видена | слични

Изборниот панел за поплаки и претставки на Косово (ПЗАП) одлучи денеска да ги поништи целосно гласовите што на вонредните парламентарни избори на 14 февруари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Под мотото „Маршираме против патријархатот кој убива” неколку стотици граѓани денеска во главниот град на Косово го одбележаа Меѓународниот ден на жената – 8 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 411 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 587 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 181 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 150 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама / Папочна врска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: