Алкалоид ги израдува акционерите и пазарот: Дивиденда од 360 денари по акција, 11 отсто повисока од лани

Одлична вест за акционерите на „Алкалоид“ и за пазарот на капитал во земјава. Компанијата која е една од најуспешните во земјава ќе дели дивиденда од 400 ...
| | веќе видена | слични

Хари Костов и другите акционери контра Народна банка. Поднесоа иницијатива до Уставен суд за забраната за делење на дивидендите. Од Комерцијална банка ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална контра Народна банка. Акционерите во банката побараа од Уставен суд да поведе постапка за оценување на уставноста на одлуката на Централата банка ...
| | веќе видена | слични

Акционерите во Комерцијална банка бараат од Уставен суд да поведе постапка за оценување на уставноста на одлуката на Централата банка со која се забранува ...
| | веќе видена | слични

Народната банка им одговори на Хари Костов и другите акционери од Комерцијална банка. Не директно, туку преку одговор на Фактор откако побаравме став од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хари Костов, Главниот извршен директор на Комерцијална банка, и адвокатот Игор Спировски, поранешен судија во Уставниот суд на Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Повеќе правни и физички лица, акционери на Комерцијална банка денеска поднесоа иницијатива до Уставниот суд за поведување постапка за оценување на уставноста и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Народната банка постојано работи на усвојување на најдобрите практики и стандарди што сѐ повеќе ја приближуваат до европскиот систем на централни банки. Оваа ...
| | веќе видена | слични

По Комерцијална банка, завчера, денеска и ТТК банка извести дека ја менува одлуката за распределба на добивката. Дивидендата нема да се распределува по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со едногласно гласање, без против, попладнево на денешната 36.седницан во Собранието беа изгласани законите за финансиска поддршка за месеците февруари и март ...
сите 489 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р Стефанија Хаџиевска, анестезиолог на клиниката за Државна кардиохирургија, која е дел од тимот од самото нејзино отварање, и раководител на одделот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 266 | | | веќе видена

Следната недела Министерството за здравство ќе преговара за српскиот Институт за вирусологија, вакцини и серуми „Торлак“ да стане наш стратешки партнер за ...
сите 548 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид ги израдува акционерите и пазарот: Дивиденда од 360 денари по акција, 11 отсто повисока од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: