Само во Македонија: За национални интереси преговараат сегашен аболициран и двајца осудени/осомничени експремиери

Во Македонија во последниот период се случува досега невидено целосно редефинирање на дефиницијата за борба за заштита на националните интереси во односите со ...
| | веќе видена | слични

Видете што не ни се случи за само една недела. Болниците ни се преполни, власта нè лаже за вакцините како да сме идиоти, како да сме недоветни, рече во ...
| | веќе видена | слични

Во епидемијата целосно кој потфрли на сите полиња е државата, владата. Таа не си ја обавува со Устав и закон дадената обврска да се грижи за здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ зборуваше за целата ситуација во која се наоѓа државата односно што се случи во една недела. -Видете што не ни се случи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 407 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 260 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 391 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само во Македонија: За национални интереси преговараат сегашен аболициран и двајца осудени/осомничени експремиери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: