ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев и Спасовски Скопје стана небезбеден град


Полицијата и натаму трага по убијците кои усмртија две момчиња во Топанско Поле пред пет дена. Лицата кои со „калашников“ и пиштол убија 24 и 28-годишник од ...
| | веќе видена | слични

Фото: Архива Две момчиња го преживеале нападот во Топаана во кој беа убиени двајца нивни пријатели, а на убиство му претходела драма низ скопските улици која ...
| | веќе видена | слични

 Три возбудливи трилери кои бараат целосно внимание и силни нерви, од првата до последната страница. Доколку сте љубители на овој жанр, задолжително мора да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул.„Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 272 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 271 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена

Точно е дека е планирана дигитализација на учебниците, но оваа модернизација на образованието воопшто не значи укинување на книгите! Децата ќе развијат однос ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев и Спасовски Скопје стана небезбеден град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: