Брзопотезна партија политички шах

Најпознатиот квиз на просторите на поранешна Југославија – квискотека – имаше една игра наречена асоцијации во која натпреварувачите преку отворање полиња во ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за составување нова техничка или коалициска влада преку поинакво мнозинство во Собранието, конфузијата околу снабдувањето со вакцини за спречување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Секој нормален човек гледа дека паролата „Нема правда, нема мир“ била гола флоскула. Вчера или завчера, кога им беше петгодишнината од Шарена револуција, ...
сите 61 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзопотезна партија политички шах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: