Покренато обвинение за седуммина насилни учесници на протестите за „Монструм`


Како што соопшти Јавното обвинителство, за шестмина од нив претходно беше поведена постапка и беше им определена мерка притвор. Сите се обвинети за кривично ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Немања Стоиљковиќ од Ниш беше сослушан во обвинителството за борба против високо-технолошки криминал. Дваесет и пет годишното момче се сомничи дека бил ...
| | веќе видена | слични

Третото основно јавно обвинителство во Белград нареди притвор за три групи турски граѓани во периодот од 25 февруари до 7 март поради извршување на кривично ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Институциите да покренат постапки против насилниците од толпата, полициските службеници кои ги пречекориле овластувањаѕа и поттикнувачите на меѓуетничка ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот потпретседател на ФК Партизан, професорот Владимир Вулетиќ, последните денови повторувал дека е посветен на борбата против организираниот криминал, ...
| | веќе видена | слични

Поради коронавирусот, се одложуваат сослушувањата на осомничените Лидија Димова, Александар Гочев и пензионираната благајничка Ана Павлиду, кои се гонат за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против петмина македонски и еден турски државјанин за кривично дело – Фалсификување исправа согласно ...
| | веќе видена | слични

– Според обвинителните предлози поднесени од Основното јавно обвинителство Скопје, обвинетите го сториле делото при обид да ја напуштат територијата на ...
| | веќе видена | слични

Посебното одделение на Вишиот суд во Белград денеска му го продолжи притворот за уште 30 дена на Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, како и на Марко Миљковиќ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 436 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили (ИДФ) се огласија за нападите врз згради во Газа, при што беше уништен облакодер во кој се сместени канцелариите на Асошиејтед ...
сите 312 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покренато обвинение за седуммина насилни учесници на протестите за „Монструм`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: