Кој во „корона“ со речиси преполовена продажба направи профит од 8,3 милиони евра?

Мермерен комбинат е познат како голем извозник на мермер и на девизи (затоа што дели големи дивиденди,а странци поседуваат 99,2 отсто од акциите) лани имаше ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коринавирусот финансиски ги осакати екипите, а една од најпогодените е Манчестер јунајтед чии загуби се проценуваат на повеќе од 100 милиони ...
| | веќе видена | слични

Податоците за сезоната 2020/2021, кои ќе бидат објавени следната година, сигурно ќе покажат многу полоша слика, пишува „Скај спорт“ ФУДБАЛ Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Од каде дојдоа високите банкарски профити во минатата година, според многу параметри страшна на економски план, година на карантини и рестрикции, и во која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со актива која за една година порасна за 152 милиони евра и достигна над една милијарда евра, што претставува раст од 14%, со зголемување на кредитирањето за ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка ја зацврстила својата позиција на убедливо најголема банка во земјава. Нејзината актива заклучно со крајот на минатата година достигнала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 297 | | | веќе видена

Свесни за недостигот на искрена желба за брзо решение, но и за критичниот момент во кој што се наоѓаат Македонија, граѓаните и стопанството, ќе ги повлечеме ...
сите 164 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 276 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој во „корона“ со речиси преполовена продажба направи профит од 8,3 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: