Една од најголемите компании за недвижнини во Европа излегува на берза

По Комерцијална банка, завчера, денеска и ТТК банка извести дека ја менува одлуката за распределба на добивката. Дивидендата нема да се распределува по ...
| | веќе видена | слични

Нов убав сигнал за инвеститорите на Комерцијална банка. Ден откако банката извести дека поделбата на дивидендата нема да се случи по акционерското собрание, ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје соопшти дека во претходно објавените Предлог – Одлуки за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2020 година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комерцијална банка ќе ја исплати дивидендата на акционерите кога ќе престане да важи забраната дадена од Народната банка, информира Банката преку Македонска ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје не се откажува од поделбата на дивидендата од ланската добивка, но ќе ја испочитува Народната банка која привремено забрани ...
| | веќе видена | слични

Прометот остварен на Македонска берза во февруари достигна вредност од 1.390.563.281 денари, што претставува пораст од 170,48% во однос на јануари, покажува ...
| | веќе видена | слични

Одлична вест за акционерите на „Алкалоид“ и за пазарот на капитал во земјава. Компанијата која е една од најуспешните во земјава ќе дели дивиденда од 400 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 99 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една од најголемите компании за недвижнини во Европа излегува на берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: