Милошоски: Се очекува Владата да го повлече предлогот за Фрчкоски за амбасадор во САД


Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски тврди дека во следните денови се очекува Владата да го повлече предлогот за номинација на Фрчкоски за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, во гостување на радио „Лидер“ го коментираше одбивањето од страна на САД, Љубомир Фрчковски да стане ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утринава во емисијата на радио „Лидер“ гостуваше пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој што говореше за актуелните скандали кои што ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без разлика дали станува збор за амбасадор или слично треба да се одбере најквалитетниот кадар во моментов. Тука би се осврнал и на дипломатијата, во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски на „КликПлус“ ја коментираше информацијата дека Љубомир Фрчковски ќе биде следниот амбасадор на земјата во САД. Тој последните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Читам четири советници од актуелниот Совет на Општина Центар, земале пари за лечење за свој член од фамилија од буџетот на Општина Центар. Овие одлуки се ...
| | веќе видена | слични

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
| | веќе видена | слични

Несудениот кандидат за амбасадор во САД Љубомир Фрчкоски пред скопскиот суд кој се занимава со граѓански спорови повеќе од една година води процес против ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот амбасадор во Вашингтон, Васко Наумовски, во врска со ова стратешко дипломатско место за кое е врзан последниот скандал со професорот Љубомир ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешната изјава од Охрид, Антонијо Милошоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во македонското Собрание, на новинарско прашање во врска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Се очекува Владата да го повлече предлогот за Фрчкоски за амбасадор во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: