ФАКТОР НА ДЕНОТ: Расте бројот на заболени, кај заразените кои се вратија од Занзибар е откриен британскиот сој

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според последната дневна анализа во Србија се регистрирани 4.590 нови случаи на коронавирус, од 16.929 тестирани, а 21 лице починало. Од ден на ден, овој број ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 24 смртни случаи од ковид-19, па вкупниот број на починати од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Нови 947 случаи на Ковид-19 од направени 3.450 тестирања се регистрирани во изминатото деноноќие. Починати се 21 лице, а оздравени 397 пациенти. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Расте бројот на заболени, кај заразените кои се вратија од Занзибар е откриен британскиот сој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: