Пренџов за тв 24: Граѓаните не плаќаат да имаат подобар живот, а не да лечиме лични суети и фрустрации


Љупчо Пренџов од ГРОМ во емисијата 24 анализа изјави дека според него вест на денот вчера е задолжувањето на Македонија за 700 милион евра. Треба да се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денеска сме тука во Гази Баба заедно со пратеничката Дафина Стојаноска, со Жаклина Пешевска исто така пратеничката од Гази Баба, со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. при денешната посета во општина Гази Баба зборуваше за веста дека Европската Унија одлучила да не додели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во изјава при посетата на општина Гази Баба околу написите во весникот „Ла Верита“ поврзани со набавката за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, околу написите во весникот „Ла Верита“ поврзани со набавката за вакцините изјави дека тоа е огромен скандал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да работат на штета на граѓаните и на државата. Наместо конструктивност, дебата и идеи, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска ќе оствари средба со граѓани во Општина Гази Баба. Во 12:15 часот ќе оствари средба со здравствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолжувањето е тема која што не засега сите граѓани и ние кои што сме активно вклучени во носењето на политики, овој пат во својство на опозиција, како ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи вечерва во „Заспиј ако можеш“, во врска со вакцините истакна дека овој полициски час е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 309 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор им определил скопскиот кривичен суд на шестмината осомничени за шверц на марихуана, кои беа уапсени во завчерашната акција на полицијата ...
сите 194 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 394 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат да бидат дел од криминалните и коруптивните активности на власта. Напротив тие заедно со ВМРО-ДПМНЕ се спротивставуваат на овој нарко ...
сите 79 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 206 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов за тв 24: Граѓаните не плаќаат да имаат подобар живот, а не да лечиме лични суети и фрустрации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: