Стојаноски за тв 24: Гласањето за доверба на владата е само обид да се дисциплинира мнозинството


Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека вчерашното гласање за доверба на владата е само обид да се дисциплинира она мнозинство. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денеска сме тука во Гази Баба заедно со пратеничката Дафина Стојаноска, со Жаклина Пешевска исто така пратеничката од Гази Баба, со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. при денешната посета во општина Гази Баба зборуваше за веста дека Европската Унија одлучила да не додели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во изјава при посетата на општина Гази Баба околу написите во весникот „Ла Верита“ поврзани со набавката за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, околу написите во весникот „Ла Верита“ поврзани со набавката за вакцините изјави дека тоа е огромен скандал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да работат на штета на граѓаните и на државата. Наместо конструктивност, дебата и идеи, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска ќе оствари средба со граѓани во Општина Гази Баба. Во 12:15 часот ќе оствари средба со здравствени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолжувањето е тема која што не засега сите граѓани и ние кои што сме активно вклучени во носењето на политики, овој пат во својство на опозиција, како ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи вечерва во „Заспиј ако можеш“, во врска со вакцините истакна дека овој полициски час е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 223 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 204 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 439 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 233 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски за тв 24: Гласањето за доверба на владата е само обид да се дисциплинира мнозинството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: