“Чудни се бугароманите”: Љ. Георгиевски доби одговор од македонски активист (ВИДЕО)


Македонскиот активист и историчар Гоце Панговски одговори на барањето за ТВ дуел од екс премиерот Љубчо Георгиевски. Панговски прифаќа дуел и сугерира тој да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јавните сервиси Македонската радио телевизија и Бугарската национална телевизија потпишаа меморандум за разбирање, со којшто на реципрочен начин ќе разменуваат ...
| | веќе видена | слични

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева повика да се погледне филмот „Историја од двете страни“. „Им честитам на Бугарската национална ...
| | веќе видена | слични

Откако почна да се емитува во земјава бугарскиот канал БНТ, има бројни реакции на социјалните мрежи од граѓани во земјава. Има и голем број шеговити коментари ...
| | веќе видена | слични

За жал предвидувањата на ГРОМ се остварија., уште со првото вчерашно емитување во Македонија, бугарската телевцизија БНТ арогантно, некултурно и до крај ...
| | веќе видена | слични

Дебито на бугарската БНТ4 во Македонија предизвика реакции на социјалните мрежи, особено по провокацијата во прилогот во кој македонски револуционери од Гоце, ...
| | веќе видена | слични

Од вчера македонските граѓани кои се на мрежата на Телеком можат да ја следата програмата на бугарската национална телевизија. Станува збор за каналот БНТ 4 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Чудни се бугароманите”: Љ. Георгиевски доби одговор од македонски активист (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: