Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

4 копии

Италијанската влада повторно ќе ги затвори училиштата, рестораните и продавниците во најголем дел од земјата откако новото ширење на коронавирусот ги стави ...
| | веќе видена | слични

Италијанската влада денеска, како што се очекува, ќе објави затворање на училиштата, баровите и рестораните во поголем дел од земјата, за да се спречи растот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во Словенија пристигна нова пратка од 14.400 дози вакцини против Ковид-19 од комапнијата „АстраЗенека“. Како што соопшти денеска словенечкиот Националниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Црногорскиот институт за јавно здравје Игор Галиќ денеска изјави дека во земјата „епидемијата на коронавирус не е под контрола“. – Во последните ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 24 смртни случаи од ковид-19, па вкупниот број на починати од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 224 | | | веќе видена

За да се врати во нормален живот соседна Србија, потребно е да се изврши пообемна вакцинација во најкус можен рок. „Би било идеално да се вакцинираат три до ...
сите 439 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Италијанската новинарка Грета Привитера, која пишува за „Политико“ раскажува за својата лична броба против корона вирусот. Како што вели, на 24 февруари ...
сите 65 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија досега се дијагностицирани повеќе од 105.000 ковид случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: